Ledning & styrelse

I ledningsgruppen jobbar vi för att våra anställda och kunder ska få de bästa förutsättningarna. Vi tror på öppna dörrar och på att skapa en familjär stämning. Här hittar du kontaktuppgifter till vår ledning samt förteckning över styrelseledamöter – hör gärna av dig direkt till oss!

LEDNING

Victoria Sundberg
Vd
Victoria.Sundberg@applicon.se

Dick Crona
Kundansvarig
dick.crona@applicon.se

Johan Dannestig
Produktägare
johan.dannestig@applicon.se

Andreas Eliasson
Sälj & Marknad
andreas.eliasson@applicon.se

Martina Gamstedt
Projektledare
martina.gamstedt@applicon.se

Kristin Häggström
HR-ansvarig
kristin.haggstrom@applicon.se

Catrin Krantz
Ansvarig förvaltningstjänst
catrin.krantz@applicon.se

Mårten Thedin
Uppdragsansvarig
marten.thedin@applicon.se

Ebba Nordlund
Kundansvarig
ebba.nordlund@applicon.se

STYRELSE

Styrelseordförande Ingimar Bjarnason
Styrelsemedlem Ivar Kristjánson
Styrelsemedlem Håkan Nyberg

ÄGARE

Applicons huvudägare är Origo, en isländsk, börsnoterad koncern.

©2021 Applicon

   

Log in with your credentials

Forgot your details?